biblia - pismo święte - wiara

Czy Chrześcijanie podlegają 10-gu przykazaniom?

czytano 2716 razy

Paweł przytacza jedno z dziesięciorga przykazań, w kontekście nie obowiązywania prawa:

Rzym. 7:6, 7: „Teraz zostaliśmy uwolnieni od Prawa - ponieważ umarliśmy względem tego, co nas mocno trzymało (...) Cóż więc powiemy? Czy Prawo jest grzechem?
Przenigdy! Doprawdy, nie poznałbym grzechu, gdyby nie Prawo; i na przykład nie poznałbym pożądania, gdyby Prawo nie powiedziało: ‚Nie wolno ci pożądać'"
.

Podsumowując swoje wywody w rozdziałach od 2 Listu do Rzymian, mówi w Rz 10:4: "Gdyż Chrystus jest końcem Prawa, aby każdy, kto wierzy, osiągnął prawość."

Wcześniej również zaznacza, ze nie jesteśmy już pod prawem Rz 6:14-15:
Grzech bowiem nie ma nad wami panować, skoro nie jesteście pod prawem, lecz pod życzliwością niezasłużoną. Cóż zatem? Czy mamy popełnić grzech, ponieważ nie jesteśmy pod prawem, lecz pod niezasłużoną życzliwością?"

Zatem: Chrześcijan nie obowiązuje 10 przykazań - zobacz również : koniec prawadata dodania: 2015.02.01 02:09    data edycji: 2015.02.01 02:10
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Biblia.start24.eu.
komentarzy: 1         Dodaj komentarz

2016-06-03 16:33 | Piotr

Redakcja:
Panie Piotrze , trochę to naciągany komentarz bo wybiórczy. Wyraźnie są podane linki do dodatkowych materiałów: http://www.biblia.start24.eu/58-Chrystus-koncem-prawa-Mojzeszowego.html, ale rozumiem, ze łatwiej bronić własne przekonania niż odnieść się do Biblii. Pod linkiem powyżej znajdzie Pan szereg wersetów Biblijnych dowodzących, ze mam rację.
Dodatkowe materiały, również są na stronie.


------------------------------------

Piotr

troche to naciagana interpretacja zwazywszy ze Jezus stwierdzil: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim." (Mt 5,17-19 BT)

 Jeśli komentarz będzie sensowny na pewno go umieszczę i na niego odpowiem.
Sensowny = rzeczowy, odnoszący się do tematu, poparty argumentami i przede wszystkim WERSETAMI Biblijnymi.


Wszelkie prawa zastrzeżone © Biblia.start24.eu | mapa witryny
| login