biblia - pismo święte - wiara

Czy Chrześcijanie podlegają 10-gu przykazaniom?

czytano 5048 razy

Paweł przytacza jedno z dziesięciorga przykazań, w kontekście nie obowiązywania prawa:

Rzym. 7:6, 7: „Teraz zostaliśmy uwolnieni od Prawa - ponieważ umarliśmy względem tego, co nas mocno trzymało (...) Cóż więc powiemy? Czy Prawo jest grzechem?
Przenigdy! Doprawdy, nie poznałbym grzechu, gdyby nie Prawo; i na przykład nie poznałbym pożądania, gdyby Prawo nie powiedziało: ‚Nie wolno ci pożądać'"
.

Podsumowując swoje wywody w rozdziałach od 2 Listu do Rzymian, mówi w Rz 10:4: "Gdyż Chrystus jest końcem Prawa, aby każdy, kto wierzy, osiągnął prawość."

Wcześniej również zaznacza, ze nie jesteśmy już pod prawem Rz 6:14-15:
Grzech bowiem nie ma nad wami panować, skoro nie jesteście pod prawem, lecz pod życzliwością niezasłużoną. Cóż zatem? Czy mamy popełnić grzech, ponieważ nie jesteśmy pod prawem, lecz pod niezasłużoną życzliwością?"

Zatem: Chrześcijan nie obowiązuje 10 przykazań - zobacz również : koniec prawadata dodania: 2015.02.01 02:09    data edycji: 2015.02.01 02:10
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji Biblia.start24.eu.
komentarzy: 2         Dodaj komentarz

2020-04-26 10:14 | M
Witam :)) Zgadzam się w pełni z tym, że poprzez chrzest wchodzimy w nowe prawo - prawo Chrystusa (wiary, miłowania bliźnich), które załatwia całą sprawę grzechu) na rzecz prawa Mojżeszowego. Piszę, dlatego że mocno zastanawiam się, nad tym Rzym 7:6-7. Rozmawiając z kimś kto twierdzi, że nieprzestrzeganie szabatu to grzech próbowałem temu komuś wyjaśnić na podstawie tych fragmentów, że 10 przykazań nas nie obowiązuje ale ta osoba powiedziała mi, że: "i o nie przestrzeganiu szabatu nie wiedziałbym gdyby prawo nie mówiło: nie będziesz pracował...". Czyli wnioskując chodzi o to, że jeżeli w sumieniu człowieka nie musi być pożądliwości (ukazanej jako grzech, chociaż ja uważam że prowadzi do zła [np. spisków] bez względu na to czy Paweł mówi że nie wiedziałby o tym, że to grzech gdyby nie prawo, to i nie musi być wpisane w nasze serce przestrzeganie szabatu ponieważ to z prawa dowiadujemy się, że to grzech. Mam nadzieje, że wyraziłem się w sposób zrozumiały i, że ktoś będzie mi w stanie wyjaśnić błędny sposób myślenia tej osoby albo mój bo ja po prostu nie potrafię, choć wiem, że nie jest to grzech ponieważ inne fragmenty o tym świadczą np. Rz 14:6. Gorąco pozdrawiam.


---------------------
REDAKCJA 
Jeśli ktoś nie przyjmuje argumentów biblijnych to nie bardzo jest o czym z nim rozmawiać, wiecej tutaj:

http://www.biblia.start24.eu/58-Chrystus-koncem-prawa-Mojzeszowego.html

http://www.biblia.start24.eu/110-Na-czym-polegalo-wypelnienie-prawa.html

http://www.biblia.start24.eu/438-Czy-wiec-Chrzescijan-nie-obowiazuja-zadne-normy-moralne-w-zwiazku-z-koncem-prawa-mojzeszowego.html

Do nieporozumień też dochodzi, jeśli ktoś nie rozumie tego:

http://www.biblia.start24.eu/115-Odpoczynek-Boga.html2016-06-03 16:33 | Piotr

Redakcja:
Panie Piotrze , trochę to naciągany komentarz bo wybiórczy. Wyraźnie są podane linki do dodatkowych materiałów: http://www.biblia.start24.eu/58-Chrystus-koncem-prawa-Mojzeszowego.html, ale rozumiem, ze łatwiej bronić własne przekonania niż odnieść się do Biblii. Pod linkiem powyżej znajdzie Pan szereg wersetów Biblijnych dowodzących, ze mam rację.
Dodatkowe materiały, również są na stronie.


------------------------------------

Piotr

troche to naciagana interpretacja zwazywszy ze Jezus stwierdzil: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim." (Mt 5,17-19 BT)

 Jeśli komentarz będzie sensowny na pewno go umieszczę i na niego odpowiem.
Sensowny = rzeczowy, odnoszący się do tematu, poparty argumentami i przede wszystkim WERSETAMI Biblijnymi.


Wszelkie prawa zastrzeżone © Biblia.start24.eu | mapa witryny
| login